Wizyta uczniów z Czech w naszej szkole.

Sprawozdanie z wizyty grupy uczniów z Czech w SP 1 w Gilowicach

W dniach 3-4 czerwca gościliśmy w naszej szkole grupę 16 uczniów ze szkoły z Czech wraz z 2 opiekunami.

W trakcie pobytu uczniowie wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami klas IV-VI, podczas którego zaprezentowali swoją szkołę oraz miejscowość – Ostrawę Porubę. Po południu zorganizowaliśmy dla przybyłych gości pieszą wycieczkę na Łysinę, zakończoną wspólnym grillowaniem.

W sobotę w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Uczniowie z Czech wzięli udział w rozgrywkach sportowych, mogli również skorzystać z atrakcji dostępnych w szkole tego dnia. Późnym popołudniem pożegnaliśmy naszych gości, wyrażając nadzieję na dalszą, owocną współpracę.

Koordynatorami wizyty uczniów z Czech byli nauczyciele języka angielskiego, Monika Kosiec i Magdalena Wójcik. Nauczyciele, którzy pomogli w organizacji pobytu: Sabina Michalska-Pasko (upominki dla gości), Beata Zyzak (flaga polska), Bożena Kastelik (paczka ze słodyczami), Małgorzata Malarczyk-Ormaniec (udział w pieszej wycieczce na Łysinę), Dominik Kastelik (przygotowanie sprzętu do prezentacji).