Oferta zajęć SSM

Oferta zajęć edukacji regionalnej „Beskid Żywiecki” dla grup zorganizowanych
dzieci i młodzieży szkolnej.

Zajęcia Edukacyjne zawierają następujące tematy zajęć/warsztatów

„Tanecznym krokiem przez Beskidy”

Warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży zawierające podstawowe kroki różnych tańców Górali Żywieckich, gry i zabawy ruchowe z dawnych lat. Zajęcia w grupach do trzydziestu osób.
Czas trwania 90 min. Cena warsztatów 150 zł.

„Wehikół czasu”

Zajęcia teoretyczne, na których przeniesiemy się w czasie. Poznamy ubiór, zwyczaje, narzędzia pracy, rękodzieło i zabawki itp. Zdobywamy wiedze, przymierzamy ubrania, pracujemy i bawimy się rekwizytami. Zajęcia w grupach do trzydziestu osób.
Czas trwania 120 minut. Cena warsztatów  300 zł

Opcjonalnie warsztaty z bibułkarstwa – kwiaty i inne zdobienia ludowe.
Czas trwania 90 minut. Cena warsztatów 150 zł.

„Jaka to melodia”

Zajęcia o instrumentaliach i muzyce Beskidu Żywieckiego. Prezentacja instrumentów, omówienie, ciekawostki. Zajęcia w grupach do trzydziestu osób.
Czas trwania 90 minut. Cena  warsztatów 150 zł.
Opcjonalnie Koncert Kapeli Góralskiej. Czas trwania 60 minut. Cena 500 zł.

„Śpiewać każdy może…”

Warsztaty wokalne – nauka śpiewu „białym głosem” oraz zabawy wokalno – fonetyczne, nauka gwary Beskidu Żywieckiego.
Zajęcia w grupach do trzydziestu osób.
Czas trwania 90 minut. Cena warsztatów 150 zł.

Powyższe oferty są poglądowe i mają charakter propozycji zajęć dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także osób dorosłych. Cena zawiera prowadzenie zajęć/warsztatów przez wykwalifikowanych instruktorów/wykładowców oraz materiały potrzebna do realizacji tematów zajęć.

Czas trwania warsztatów także może ulec zmianie w celu dostosowania do potrzeb grupy.

Powyższe  tematy mogą być realizowane podczas jedno i dwudniowych warsztatów edukacji regionalnej.
Tematy mogą być dowolnie łączone i realizowane w dowolnej kolejności.

Oferta zajęć Nordic Walking  z INSTRUKTOREM dla grup zorganizowanych
dzieci i młodzieży szkolnej

ZAJĘCIA SZKOLENIOWE

przeznaczone dla osób początkujących .
Czas trwania zajęć w terenie ok. 2,5 – 3 godzin
Cena 100 zł za godzinę dla grupy do 15 osób.

W koszt zajęć wliczone są:

• praktyczna nauka ćwiczeń przygotowujących do zajęć (rozgrzewka, rozciąganie)
  • praktyczna nauka techniki chodzenia z kijami i jej doskonalenie z instruktorem
  • materiały opisujące NORDIC WALKING
  • możliwa dokumentacja efektów nauki (krótki film, zdjęcia)
    ZAJĘCIA REKREACYJNE
  • przeznaczone dla osób znających technikę NORDIC WALKING (po zajęciach szkoleniowych lub po zakwalifikowaniu przez instruktora) we wszystkich grupach wiekowych.
    Czas trwania zajęć w terenie ok. 1,5 godziny.
    Cena 100 zł za godzinę dla grupy do 15 osóbW koszt zajęć wliczone są:
  • doskonalenie techniki marszu NORDIC WALKING z instruktorem.