Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca

1. Happening – Twoja twarz brzmi znajomo

W sobotę 4 czerwca 2016 roku odbywał się przy naszej szkole Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca. Rozpoczął się Happeningiem „Twoja twarz brzmi znajomo”. 48 uczniów z klas III – VI przebranych w postacie z książek, bajek przemaszerowało od Urzędu Gminy do szkoły. Tam zostali przywitani przez zebranych rodzicow, uczniów i nauczycieli gromkimi brawami. Następnie jury w składzie:
Anna Satława – dyrektor ZS w Gilowicach
Gabriela Kolonko – dyrektor GOK w Gilowicach
Grażyna Frasunek – nauczyciel języka polskiego
oraz zgromadzona publiczność dokonała oceny zaprezentowanych strojów.
Szczególne wyróżnienia w postaci bezpłatnych biletów do Energylandii w okresie wakacji zdobyli:
Salachna Martyna – uczennica klasy III b
Salachna Paweł – uczeń klasy III b
Kamecka Milena – uczennica klasy V a
Kamecki Tymoteusz – uczeń klasy VI a
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy, Gminną Bibliotekę Publiczną w Gilowicach, Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach oraz Państwa Barbarę i Aleksandra Małysiak. Ponadto Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zasponsorowała 42 uczniom wyjazd do kina Janosik oraz słodki poczęstunek. Tegoroczne literackie podróże z bohaterami lektur kolejny raz promują ideę czytelnictwa a także integrują dzieci i młodzież naszej szkoły. Tak więc do zobaczenia za rok na kolejnej paradzie bohaterów literackich.

2. Przedstawienie klasy 4b „Królewna Śnieżka”

Na sali gimnastycznej uczniowie klasy IVb zaprezentowali wszystkim zebranym przedstawienie „Królewna Śnieżka” przygotowane za zajęciach socjoterapeutycznych oraz złożyli życzenia w formie wierszy zebranym Mamom i Tatusiom z okazji ich świąt.

3. Pokaz taneczny uczniów klas sportowych
Rozkręcaliśmy się coraz bardziej i przyszła kolej na klasy sportowe, które zaprezentowały się w układach tanecznych.

4. Recytacja wierszy po angielsku

Specjalnie dla naszych przyjaciół z Czech, którzy u nas gościli uczniowie przedstawili wiersze z międzyszkolnego konkursu recytatorskiego z języka angielskiego.

5. Zabawa na świeżym powietrzu

Piknik to zabawa na świeżym powietrzu nie mogło wiec zabraknąć również takich atrakcji. Dmuchane zjeżdżalnie karuzele i wata cukrowa to dla dzieciaków ogromna frajda. Także zawody sportowe na boisku.