Barbórka 2016

4 grudnia  przypada tradycyjne święto górników  tzw. „Barbórka”.
W tym roku – w niedzielę Mszą świętą w intencji górników odprawioną w kościele pw. Andrzeja Apostoła rozpoczęły się uroczystości barbórkowe w Gilowicach.
Tradycyjnie przy dźwiękach orkiestry Dętej z Gilowic  korowód górniczy przeszedł ulicami Naszej miejscowości.
Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Gilowicach oraz Dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Gilowicach górnicy wraz z rodzinami przybyli na spotkanie do Sali GOK-u. Panie Anna Satława, Zofia Kastelik i Gabriela Kolonko przywitały miłych gości, złożyły życzenia i podziękowały górnikom za liczne przybycie. Rodziny górnicze wysłuchały pięknego występu artystycznego uczniów kl. II a Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Gilowicach przygotowanym pod okiem wychowawcy P. Bernadety Pyjas oraz obejrzeli występ dziecięcego zespołu „Gronicek”.

Zaproszeni goście Pan Wójt Leszek Frasunek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Ireneusz Jędrysek  z okazji Barbórki złożyli wszystkim górnikom i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia. . Następnie najbardziej zasłużeni
i najstarsi górnicy  otrzymali pamiątkowe podziękowania.

Dla górników został przygotowany poczęstunek i tradycyjna biesiada przy wtórze Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gilowicach.

Był to dzień pełen wrażeń! Życzymy górnikom z okazji ich święta, by każdy ich zjazd pod ziemię kończył się szczęśliwym wyjazdem na powierzchnię.
SZCZĘŚĆ BOŻE.