Konkurs recytatorski w zerówkach „Wiosna w poezji dziecięcej”

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
W oddziale przedszkolnym przy ZS Gilowice w czwartek 28 kwietnia odbył się konkurs recytatorski „Wiosna w poezji dziecięcej”.
Celem konkursu było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców. Do konkursu przystąpiło 34 przedszkolaków w trzech kategoriach wiekowych: czterolatki, pięciolatki i sześciolatki. Dzieci recytowały wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem.
Jury w składzie: Beata Zyzak – bibliotekarz, Kamila Urbaniec – pedagog szkolny oceniało występy maluchów. Komisja kierowała się następującymi kryteriami: atrakcyjność wiersza, interpretacja utworu, opanowanie pamięciowe, wrażenie artystyczne. Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i rekwizytów, które dopełniły piękną recytację dzieci i podniosły atrakcyjność występów. Dziękujemy dzieciom za ciekawe interpretacje wierszy polskich autorów, za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały się występując przed publicznością. Życzymy wszystkim dzieciom motywacji do brania udziału w konkursach i dobrej zabawy podczas recytacji wesołych wierszyków.
Wyniki konkursu recytatorskiego:
Laureaci: