Ślubowanie klas pierwszych

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
1 października uczniowie pierwszych klas zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. W tym roku szkolnym ślubowanie składały trzy klasy pierwsze pod opieką wychowawców: Ewy Jurasz, Bernadety Pyjas oraz Agnieszki Okrzesik. Do tego ważnego dnia dzieci przygotowywały się przez kilka tygodni, aby wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. Dobre wróżki z okazji tego wydarzenia składały na ręce pierwszaków symboliczne dary, a zła wróżka chciała nie dopuścić do pasowania. Jednak dzieci dzięki podzieleniu się wiadomościami z różnych dziedzin i pięknym śpiewaniu piosenek przekonały złą wróżkę, że jednak powinny zostać pasowane. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni i był nagradzany gromkimi brawami. Następnie Pani Dyrektor Anna Satława poprzez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy a rodzice wręczyli naszym milusińskim tuby ze słodkościami.