Pasowanie na gimnazjalistę

Dnia 13 października 2016 roku uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Gilowicach zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej. Apel prowadziła przewodnicząca samorządu – Julia Gibas. Natomiast część rozrywkową – Kamila Łukańko i Aleksandra Gąsiorek.
Na początku wybrani przedstawiciele klas pierwszych musieli wykonać różne zadania sprawdzające odwagę, wiedzę i umiejętności uczniów. Przewodniczący odpowiedzieli na szczegółowe pytania dotyczące Gimnazjum, chętne osoby zaśpiewały tekst artykułu z gazety, wypiły tajemniczy napój i ugryzły jabłko wiszące na nitce bez użycia rąk. Po zdanym sprawdzianie przygotowanym przez najstarsze klasy nadszedł moment uroczystego pasowania na gimnazjalistów.
Po skończonej uroczystości klasy pierwsze wraz z wychowawcami pojechały do teatru na spektakl pt. „Chłopiec z gwiazd” a pozostali uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas na lekcje.