Spotkanie uczniów naszej szkoły z p. Mikołajem Kastelikiem.

Uczniowie naszej szkoły w dniach 14 i 15 marca 2016 roku wzięli udział w spotkaniu z p. Mikołajem Kastelikiem, które zostało zorganizowane przez GOK w Gilowicach. Mieliśmy okazję obejrzeć jego obrazy oraz porozmawiać z artystą i zobaczyć jak pracuje.
Wystawa nosiła tytuł:
Obrazy ustami malowane – wystawa Mikołaja Kastelika
Pan Mikołaj Kastelik jest mieszkańcem Rychwałdu. Był jednym z pierwszych wychowanków Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gilowicach. Fenomen tego niezwykłego malarza polega na tym, że swoje obrazy maluje ustami. Prace pana Mikołaja znane są nie tylko w kraju, ale również za granicą. Jest on stypendystą Wydawnictwa Artystów Malujących Ustami i Nogami (AMUN). Związek ten wspomaga swobodny rozwój niepełnosprawnych artystów, wydając kalendarze oraz okolicznościowe kartki zawierające reprodukcje prac malarzy.