Międzyszkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II

PODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O JANIE PAWLE II

Jan Paweł II to Wielki Święty XXwieku. Jego dziedzictwo, myśli, drogowskazy długo jeszcze będziemy poznawać. Ważne jednak byśmy po refleksji nad tym nauczaniem wprowadzali je w życiu, a samego Ojca Świętego naśladowali. Całe jego życie było bowiem dążeniem ku świętości. Godzina po godzinie, dzień po dniu, praca po pracy, zadanie po zadaniu prowadziło go po drogach wypełnienia i zrealizowania jego kapłańskiego powołania. Bo świętość zdobywa się w pocie czoła, trudzie dnia, w mozolnej pracy we współpracy z Bożą łaską. To wykorzystywanie Bożych talentów, by świat wokoło uczynić lepszym, by lepiej zrozumieć ludzi, by zostawić po sobie dobro i pokój.

Dnia 28 października spotykaliśmy się na drugiej części konkursu dotyczącego życia Karola Wojtyły. Tym razem poznawaliśmy go jako kapłana, biskupa, kardynała. Jest to najmniej znany okres życia naszego Wielkiego Świętego i stanowiło to sporą trudność w przygotowaniach do konkursu.

Podobnie jak, w poprzedniej edycji konkursu finał był międzyszkolny (uczestniczyły w nim szkoły z Gilowic, Rychwałdu, Żywca-Moszczanicy) i odbył się w GOK w Gilowicach. Z każdej z uczestniczących szkół wyłoniona 4-osobowa drużyna rywalizowała z pozostałymi w 8 rundach, wykazując się wiedzą, spostrzegawczością, sprawnością fizyczną, umiejętnościami wokalnymi, a także refleksem.

Jury w składzie: O. Bogdan Kocańda, P. Gabriela Kolonko, P. Kamila Urbaniec wyłoniło zwycięzcę i przyznało kolejne miejsca:

I miejsce: drużynaz Gilowic w składzie: Wiktoria Gąsiorek, Dominik Micor, Anna Mrowiec, Julia Stokłosa – Jesteśmy z nich dumni i serdecznie im gratulujemy!

II miejsce: drużyna z Rychwałdu

III miejsce: drużyna z Żywca-Moszczanicy

Wszyscy tzn. drużyny, ich kibice, zaproszeni mili goście na czele z p. wójtem Leszkiem Frasunkiem, Dyrektorami Szkół wspaniale się bawili i podziwiali wiedzę uczestników. Organizatorkami konkursu były Dorota Walatek, Anna Paneth we ścisłej współpracy z p. Gabrielą Kolonko – dyrektor GOK w Gilowicach. Sponsorem nagród była gminna komisja ds. przeciwdziałania problemom alkoholowym reprezentowana przez p. Kamilę Urbaniec.