Sprzątanie Świata

W sobotę 12.09.15r. członkowie Szkolnego Koła Przyrodniczego ZS Gimnazjum w Gilowicach przeprowadzili akcję „Sprzątanie świata 2015”.

W tym roku zajęli się porządkowaniem boiska Grapa Park. W czynnym sprzątaniu wzięło udział 15 uczniów z klas I-III gimnazjum. Celem akcji było zaangażowanie młodzieży w troskę o lokalne środowisko.

Wśród zebranych śmieci znalazły się: 2 worki szkła, 3 worki plastiku,  1 worek puszek i 2 worki balastu. Uczniowie pamiętali o segregacji odpadów. Wszyscy z zaangażowaniem wykonywali swoje zadania, a ich świadomość, że są odpowiedzialni za środowisko swojego życia na pewno wzrosła.

W trakcie akcji gimnazjaliści pogłębili wiadomości  z biologii z zakresu entomologii (rozpoznawanie i budowa owadów), botaniki-szczególnie dendrologii (rozpoznawanie okolicznych drzew i krzewów).

Wyjście było  zorganizowane we współpracy z UG i GKRPA w Gilowicach  w ramach pożytecznego zagospodarowania czasu wolnego młodzieży – realizacja programu „Potyczki z przyrodą”.

Zachęcamy do codziennego uczestniczenia w „Sprzątaniu świata”, tzn. segregowania śmieci oraz dbania o czystość swojego najbliższego otoczenia.

Organizatorem akcji był n-l biologii i opiekun SKP w gimnazjum K. Krzak.