„KARTKA DO POWSTAŃCA”

,,KARTKA DO POWSTAŃCA”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1  im. Tadeusza Kościuszki w Gilowicach, pod Patronatem Wójta Gminy Gilowice- Pana Krzysztofa Okrzesika, wzięli  udział w ogólnopolskiej akcji: ,,Kartka do Powstańca”, której celem było podziękowanie uczestnikom Powstania Warszawskiego za walkę o wolność.

Kartki wykonane na lekcjach: techniki, plastyki oraz listy napisane na lekcjach języka polskiego można było dedykować konkretnej osobie. Można było  również  wysłać kilka słów do nieznanego nam z imienia i nazwiska Powstańca.

Uczniowie pod kierunkiem Pani Sabiny Michalskiej- Pasko wykonali piękne kartki na lekcjach techniki. Nad poprawnością ortograficzną i stylistyczną czuwała Pani Halina Górna oraz Pani Diana Pyjas- Biegun. Natomiast uczniowie klas młodszych podpisywali się pod życzeniami napisanymi przez swoich wychowawców.

Z naszej szkoły wysłano 19 listów oraz 67 kartek. Uczniowie włączając się w akcję współczesnego patriotyzmu, pokazali, że nie są im obce zagadnienia związane z historią kraju.

Mamy nadzieję, że wiele kartek i listów przerodzi się w trwałe relacje uczniów naszej szkoły z  powstańcami.