Szlachetna Paczka.

szlachetna paczka baner

Szlachetna Paczka – organizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół w Gilowicach

pod honorowym patronatem

Wójta Gminy Gilowice – Leszka Frasunka

Przewodniczącego Rady Gminy Ireneusza Jędryska

i Radnych Gminy Gilowice

logo_szlachetna_paczka

Zapraszamy do udziału w akcji Szlachetna Paczka

w dniach 20 – 30 listopada 2017 roku

można dokonywać wpłat w ZS w Gilowicach

Komu pomagamy?

Pani Rozalia (80 l.) jest samotnie żyjącą seniorką. Radziła sobie dobrze aż do momentu śmierci swojego męża. Syn pani Rozalii w ogóle nie interesuje się losem matki. Trudność sprawia jej zwykłe poruszanie się, gdyż cierpi ona na zwyrodnienie stawów kolanowych. Choroba jest w tak zaawansowanej fazie, że lekarze nie przewidują na to żadnej operacji. Pozostają tylko leki na złagodzenie bólu. Pani Rozalia nie posiada w domu łazienki i żeby załatwić potrzeby fizjologiczne, musi wychodzić na zewnątrz. Pani Rozalia utrzymuję się z renty (1090 zł), po odliczeniu kosztów przeznaczonych na leki i utrzymanie domu pozostaje jej 578 zł na miesiąc. Pani Rozalia lubi czytać książki i pomimo swojej ciężkiej sytuacji podejmuje walkę dnia codziennego, w której pomaga jej modlitwa. Najważniejszą potrzebą dla pani Rozalii jest żywność. Przyznała się, że codziennie je tylko chleb z masłem, ponieważ pieniądze wydaje na leki. Przydałaby się również płyta gazowa, gdyż nie ma na czym gotować. Wymienia także narzutę na wersalkę, ponieważ nie chce, aby jej wersalka się niszczyła

indeks

Komu pomagamy?

Pani Maria (36l.) samotnie wychowuje swojego 8-letniego syna Michała. Pracowała w supermarkecie. Pensja pomimo że była niska, gwarantowała niezależność i stabilność finansową, jednak podczas przenoszenia towaru pani Maria doznała urazu kręgosłupa, który do chwili obecnej uniemożliwia jej podjęcie pracy zarobkowej. Rodzina utrzymuje się ze świadczeń socjalnych (1232 zł). Miesięczny dochód na jednego członka rodziny po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia wynosi 365 zł. Jak mówi sama pani Maria najbardziej dumna jest z syna, który świetnie się uczy i interesuje się sportem. Pomimo bólu podczas chodzenia pani Maria codziennie odprowadza i odbiera Michała ze szkoły, ponieważ lubią razem spacerować. W wolnym czasie uwielbiają oglądać razem filmy. Wśród najważniejszych potrzeb, pani Maria wskazuje małą lodówkę, ponieważ ta, której rodzina używała dotychczas, zepsuła się zmuszając rodzinę do kupowania produktów niewymagających przechowywania w lodówce. Dużą pomocą byłaby również kurtka zimowa dla Michała, gdyż ta, którą ma obecnie jest za mała. Bardzo ważne dla rodziny są też środki czystości, w szczególności proszki i płyny do prania, ponieważ jest to duży wydatek jak na budżet tej rodziny.

indeks