Warsztaty obywatelskie – Katowice

Czwartek 12 października grupa uczniów z ZS w Gilowicach wraz z koleżankami i kolegami z ZS Łękawica oraz SP z Rychwałdu wzięła udział we wspaniałych warsztatach obywatelskich zorganizowanych przez Sląski Urząd Marszałkowski w Muzeum Śląskim w Katowicach. Warsztaty dla młodzieży odbywały się pod hasłem ” Czy młodzi chcą samorządzić?”. Wypracowane materiały prezentowane były przez 15 grup. Nasi uczniowie byli niezwykle zachwyceni formą warsztatów i pracą trenerów. Spotkaliśmy się z niezwykle miłą atmosferą oraz ze wspaniałą organizacją.
Przeprowadzono również wybory do Młodzieżowej Rady Sejmiku. No cóż nasi uczniowie są jeszcze zbyt młodzi, ale już w przyszłym roku mogą startować w wyborach. Niektórzy nawet udzielili wywiadu ( to chyba przyszli radni sejmiku). Po zajęciach miłe spotkanie, wspólne zdjęcia oraz autografy od znanego artysty Miuosha – właściwie Miłosza Boryckiego – rapera i producenta muzycznego.
Dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Marszałkowskiego a zwłaszcza Panu Robertowi Wośko za niezwykle, ciepłe przyjęcie i za wspaniałą atmosferę.
Do zobaczenia na obradach w przyszłym roku.