„Bajka o rzepce”

– polsko-angielska sztuka autorska w wykonaniu uczniów klasy IIIa

Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Gilowicach

Dnia 12 maja 2016 roku w naszej szkole została wystawiona polsko-angielska sztuka autorska zatytułowana „Bajka o rzepce”, opracowana przez Monikę Kosiec, nauczyciela języka angielskiego SP Gilowice. Była to zabawna historia, w której pojawiający się bohaterowie zaskakiwali widza swoją obecnością – można było spotkać postacie takie jak królową uwielbiającą ogrodnictwo, króla interesującego się piłką nożną, księżniczkę Różę, której hobby to moda oraz jej brata – księcia Ediego, który z kolei kochał ju jitsu.  Rodzina królewska miała wiele zwierząt, psa, kota, mysz i smoka, którzy ciągle się ze sobą droczyli. Cała grupa postanowiła wyciągnąć olbrzymią rzepę, która wyrosła w ogrodzie królewskim, ale dopiero Turbodymomanowi udało się to zadanie.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy IIIa SP z Gilowic. Młodzi aktorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wspaniałą grą aktorską oraz bardzo wysokim poziomem opanowania tekstu w języku angielskim. Przedstawienie zostało wzbogacone piękną scenografią, którą pomogli stworzyć Rodzice aktorów ora efektami specjalnymi, między innymi  specjalnie na tę okazję opracowanym podkładem muzycznym.

Widzowie zgromadzeni podczas dwóch piątkowych prezentacji sztuki, za każdym razem nagradzali aktorów gromkimi brawami. Przedstawienie zostało zaprezentowane uczniom klas 0-3 SP z Gilowic  a także 3 grupom uczniów z Przedszkola w Gilowicach.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w opracowaniu scenografii oraz doborze strojów dla dzieci.

Monika Kosiec